fbpx

Derinlemesine Cilt Temizliği Neden Önemlidir?

Aydınlık cildin ilk adımı: Derinlemesine cilt temizliği.

Doğal güzelliğin temelini derinlemesine bir cilt temizliği oluşturur. Cildin gerçekten temizlendiğine emin olunmalıdır. Yaş ilerledikçe çevresel faktörlere karşı olan maruziyet artmaktadır. Hava kirliliği, UV ışınları ve işyeri gibi kapalı ortamlarda yer alan mavi ışık cildimize gün geçtikçe daha da çok zarar vermeye devam etmektedir. Bu etkenlere maruz kalan cilt, kendi sebum salgısından ve makyaj kalıntılarının derinlemesine arındırılmadığı sürece ilerleyen yaşla birlikte cilt tonunda eşitsizlikler, kırışıklık ve deformasyon meydana gelir.

Derinlemesine temizlik için, cildi mikro-peeling etkisi ile ölü derilerden, bakteri ve mikroorganizmalardan, terleme ve yağlanma sonucu gözeneklerde biriken kirliliklerden, makyaj kalıntılarından arındırmak gerekmektedir.

Mikro-peeling işlevi görmeyen temizleyiciler cildi yüzeysel temizler ve gerekli arınmayı sağlayamaz. Bu durum ilerleyen zamanlarda, ciltte yağ bezelerinin oluşumlarına ve yağ dengesinin bozulmasına sebebiyet verebilir.

Bunun dışında, kurutan bir temizleyici de cildin koruyucu tabakasına zarar vererek hassasiyete bağlı kızarıklıklar ve pullanmalar meydana getirebilmektedir. Kullanılan temizleyicinin cilde nem desteği sağlaması son derece önemlidir.

DERİNLEMESİNE TEMİZLİK İÇİN DOĞRU TEMİZLEYİCİ SEÇİMİ

Kullanılması gereken temizleyici ürün, cildin doğal nem ve yağ dengesini bozmadan, kurutma ve hassasiyet yaratmadan temizlemelidir.

Dermatolojik olarak hassasiyet yaratmadığına dair test sonuçları kanıtlanmış olmalıdır.

Ayrıca cildinizin aydınlık görünmesini sağlamalıdır. Cildin aydınlık görünmesi, sağlıklı ve canlılığını yitirmediği anlamına gelir.

Cildin uzun yıllar sağlığını koruması için, kendi doğal lipidlerini gidermeden üzerinde hidrolipidik koruyucu bir tabaka oluşturan ve nazikçe temizleyen ürünler ile cilt desteklenmelidir.

Water proof göz makyajı temizleyicisinden sonra cildi su ile durulamak zaman zaman unutulmaktadır. Bu kozmetik çıkarıcıların kalıntıları da bir süre sonra göz çevresindeki dokuya zarar vererek koyulaşma ve kırışıklığa sebep olmaktadır. Temizleyici seçiminde, cilt temizliği ile beraber waterproof makyaj dahil olmak üzere göz makyajı çıkarıcı özelliği de olan tek bir ürün ile deformasyona yol açmadan tüm temizliğin tek seferde tamamlanabileceği ürünler tercih edilmelidir.

Cilt tipi ayrımı gözetmeksizin, günde iki kez ve düzenli şekilde cilt temizliği yapılmalıdır. Sabah, geceleri gözeneklerde biriken sebum ve atıklardan; akşam ise gün içinde maruz kalınan kirden, toz ve makyajdan arındırmak için derinlemesine temizleme yapılmalıdır.

“ACTISILK Advanced Cleansing Foam” cilt bakımı ritüelinin ilk adımı olan “Cildin Derinlemesine Temizlenmesi” işlevinin hassas ve en etkili şekilde yapılması için geliştirilmiş özel formüle sahip, “Nemlendirici Temizleme Köpüğü”dür.

Dermatolojik olarak hassasiyet testi yapılmış ve gönüllü deneklerde (24/48 saatlik uygulamada ve takiplerde) alerjik reaksiyona yol açmadığı kanıtlanmıştır. “ACTISILK Advanced Cleansing Foam” water proof makyaj dahil çevresel kirleri nazikçe ve cildi kurutmadan temizleyen bir temizleyici köpüktür. İçerdiği İpek proteini (sericin) ile mikro-peeling yaparak cildinizin aydınlık görünmesini sağlarken, ipeksi bir koruyucu tabaka oluşturarak cildinizi dış etkenlerden korur. Uncaria tomentosa ekstresi ile çevresel faktörler sebebiyle hasar gören DNA yapısının onarılmasına katkı sağlar. Dermatologların akne rozasea gibi hassas ve problemli cilde sahip hastalarına güvenle önerdiği güvenilir bir formüle sahiptir. SLS ve allerjen madde içermez.

“ACTISILK Advanced Cleansing Foam” traş sonrası cildi tahriş olan erkek kullanıcıların yüz temizleme ürünü olarak güvenle kullanabilecekleri unisex kullanıma uygun bir köpüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir