Ekson Farma Sağlık Ürünleri 1997 yılında kurulmuş ve 2004 yılından itibaren hücre biyolojisi, DNA dizi analizleri gibi konularda çalışmalar yapmaya başlamıştır. Çalışmalarını GMP sertifikalı AR/GE laboratuvarında yürütürken çok sayıda ulusal ve uluslararası çalışma ve yayın yapma başarısını göstermiştir.

Ekson Farma Sağlık Ürünleri Ltd. Şti. Vücut ve Cilt Sağlığı, Medikal Estetik ve Estetik Cerrahi ile Dermatoloji alanlarında, yenilikçi, üstün performanslı, benzersiz ürünlerle hizmet vermekte olan bir firmadır. Uygulayıcı doktor, uzman ve son tüketiciye her adımda destek olup, AR&GE çalışmaları da yapmaktadır. Ekson Farma’nın çalışmaları daha çok DNA onarımı, rejeneratif sistem, reverse aging ve Medikal Estetik alanlarında yoğunlaşmıştır.

Ekson Farma Sağlık Ürünleri’nin ürün skalasında:

Temel Cilt bakımında ACTISILK ®

DNA onarımını artırdığı gösterilmiş AC-11 ve ipek proteini serisin’den oluşan benzersiz AC-12 kompleksine sahip bir cilt bakım serisidir. Cildin temel ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilen ACTISILK hem Medikal işlemlerden sonra iyileşmeyi hızlandıran devam ürünü olarak, hem de evde etkili bir cilt bakımı için güvenle kullanılmaktadır.
yeni

Profesyonel cilt bakımı ve tedavi desteklerinde, FORLLE’D ®

Üretiminde 2002 yılında Nobel Kimya ödülü almış bir teknoloji de kullanılarak üretilen, yüksek girişim yeteneği olan benzersiz Hyaluronik aside sahip FORLLED Medikal işlemleri destekleyen ve sonuçları belirginleştiren etkinliği ile benzersiz bir performans ürünüdür.

Minimal invaziv uygulamalarda, SPRING THREAD ®

Ömür boyu kalıcı olması ve esneme özelliği ile 2009 yılında Avrupa Innovation ödülünü almış Spring Thread. Cerrahi lifting istemeyen kişilerde daha kalıcı uygulama ile sarkmış yüzlerde iyi bir lifting performansı sağlar.

Biyorevitalizasyon

Dermal matriks yapısını aktifleştiren etkisi ile enjeksiyonsuz cilt gençleştirme işlemleri için kullanılmaktadır. Pigment kontrolü, atrofik akne skarlarının ve kırışıklıkların giderilmesine dönük uygulamalarda başarılı sonuçlar almakta olup, psöriasis üzerindeki etkisi de araştırılmaktadır.
yeni

Yüksek Aktiviteye sahip formüller: ALPHASCIENCE ®

ALPHASCIENCE gerek yüksek performanslı Tannic asit ve Fitik asitli serumları ile cilt kalitesini artıran ALPHABRIGHT gibi leke karşıtı etkili serumları gerekse cilt bakımında Botoks etkili ve derin nemlendirici hatta onarıcı cilt bakım kremleri ile benzersiz bir ürün skalasına sahiptir.

Ekson Farma Sağlık Ürünleri’nin özellikle ilgilendiği alanlar olan Biyorevitalizasyon, doku mühendisliği ve güneş koruyucular konularında, üç patent başvurusu vardır. Ekson Farma Sağlık Ürünleri bir yandan meslekteki profesyonellere seçkin ürünler sunarken diğer yandan da yeni ve benzersiz ürünleri bulmaya veya geliştirmeye çalışmaktadır.

Anti-oksidanlarla yapılan anti-aging çalışmalarının ötesine geçerek, daha anlamlı olan DNA onarımı desteği ile “Reverse-aging” uygulamalarına doku mühendisliği çalışmaları ile devam etmeyi hedeflemektedir.