fbpx

Olgun Cilt Nedir? Olgun Ciltlere Özel Cilt Bakım Önerileri

‘’Metropol tipi yaşlanma’’ olarak adlandırılan bu durum hem erken hem de ileri yaşlarda ‘’olgun cilt sendromu’’ yaratıyor.Ciltte yorgun

Modern yaşamın getirdiği yaşam şartları, koşuşturma ve stres cildimize de yansıyor. Özellikle metropollerde yaşayanlar; hava kirliliği, yoğun temponun getirdiği stres ve hazır beslenme gibi faktörlerin etkisiyle erken yaşlanma belirtileriyle kaçınılmaz olarak daha erken tanışıyor. ‘’Metropol tipi yaşlanma’’ olarak adlandırılan bu durum hem erken hem de ileri yaşlarda ‘’olgun cilt sendromu’’ yaratıyor.
Ciltte yorgun bir görünüm, matlık, sert ve cansız bir doku, erkenden lekelenme, kırışıklık ve elastikiyet kaybı gibi istenmeyen yaşlı bir görünüme yol açıyor…

Olgun ciltlere Özel Bileşen: Peptidler

Peptidler, yaşlanma karşıtı cilt bakımı için önemli bir bileşendir. Ciltte doğal olarak bulunan peptidler; kolajen ve elastin gibi proteinlerin üretimini stimule ederek cildin sıkı ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Cildinizi besleyen ve destek dokularını güçlendirir.

Peptidler Olgun Cildimiz İçin Neden Bu Kadar Önemlidir?

Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisi ile peptid üretimi azalır. Bu da ciltte kırışıklık, sarkma ve matlık gibi yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur. Bu belirtiler, çevresel faktörlerin etkisi ile bazen genç yaşlarda da ortaya çıkabilir. Peptidlerle zenginleştirilmiş ürünler kullanmak, cildin kolajen üretimini artırmaya ve cilt elastikiyetini korumaya yardımcı olur. Yavaşlayan hücresel onarım ve yenilenme mekanizmalarını yeniden harekete geçirir.

Forlle’d Hyalogy Re-Dify Serisi Önerisi

Olgun ciltlerden şehrin yorgunluğunu silmek için onarıcı, besleyici, koruyucu ve yenileyici ürünler tercih etmek önemlidir. Re-Dify serisi, üç boyutlu lifting etkisi ile şehir yaşamının cildimiz üzerinde yarattığı olumsuz etkileri minimize eder. Peptidlerle zenginleştirilmiş bu özel seri, metropol tipi yaşlanmaya karşı özel olarak tasarlanmıştır.

Çevresel faktörlerin olumsuz etkileri nedeniyle yaş fark etmeksizin olgunlaşan cildinize özel bakımlarla cildinizin kaybettiği canlılığı ve ışıltıyı geri kazanmak mümkün. Olgun ciltler için özel olarak tasarlanmış ürünler, yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve cildin sağlıklı görünümünü korumak için oldukça önemlidir. Doğru ürünler seçerek ve düzenli olarak kullanarak cildinizin daha genç ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir