Activar AC-11 Kapsül (ASRS04)

0,00
Marka : ACTIVAR
İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺160,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺150,00(KDV Dahil)

%8 karboksi alkil ester içeren bir standardize ekstre

Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

AC-11:

Aktif Kromozom-11 anlamında tescil edilmiş %8 karboksi alkil ester içeren bir standardize ekstredir.

AC-11®’in temel etkileri arasında:

· DNA hasarının onarımını desteklemek,

· Enflamatuvar ve dejeneratif reaksiyonların vücudumuza vereceği zararlarına karşı korunmaya yardımcı olmak,

· Tip III kollajen üretimini desteklemek,

· Hasarlanmış melanositlerin onarımına destek olarak, koyu güneş lekelerinin açılmasına yardım etmek gibi etkiler vardır.

 

AC-11®, ilk patent aldığında;

Sulu ekstraksiyon yöntemi Peru’daki Yağmur ormanlarında yaşayan Campa yerlilerinden öğrenildiği, tıbbi  bir bitkiden elde edildiği için önce C-MED-100 adıyla tescil edilmiş.

 

Estée Lauder ve Bio-EC gibi iki bağımsız laboratuar tarafından 2 çalışma ile gösterilmiş

 

1. Çalışma Estée Lauder Laboratuvarında canlı deri kültürlerinde UV’ye bağlı hücre hasarındaki azalma AC-11®’e bağlı azalmaya bakılarak kantitatif olarak değerlendirilmiş.

2. Çalışma Bio-EC Laboratuvarlarında UV hasarının tipik göstergesi olan TT-Dimer sayısında AC-11’e bağlı azalmaya bakılarak kantitatif olarak değerlendirilmiş.

 

Sonuç:           

Estee Lauder Laboratuvarında bu çalışmalara dayalı olarak yapılan genel değerlendirmede: AC-11®’in UV’ye bağlı sun burn hasarlı hücre sayısında azalma ve DNA onarımında artış sağlayan etkisinin, oral kullanımında görülen DNA onarıcı etkisi ile uyumlu olduğu, güneş koruyucu ve onarıcı ürünler içinde yer alacak güçlü bir etken madde olabileceği rapor edilmiştir.

Bu çalışmalar sonunda Estee Lauder 2003 yılında AC-11®’i prestij serisi olan “Renutrive” serisinin formülüne eklemiş ve 2010 yılına kadar da kullanmıştır.

 

NOT:  Ancak Estee Lauder, markanın önüne geçmesin diye, formülündeki AC-11’i hiçbir zaman dış ambalajında göstermediği için de üretici firma Optigenex sözleşme süresinin sonunda AC-11’i Estee Lauder’e tedarik etmeyi durdurmuştur. Bu karar kısa zaman sonra sektörel “The Tan Sheet” dergisinde de sektöre açıklanmıştır.

 3.   Çalışma Bio-EC Laboratuvarlarında

UV’nin DNA üzerinde yarattığı hasara karşı Oral AC-11 kullanımının koruyucu ve onarıcı  etkisi.

Karın derisi örnekleri kullanılarak yapılan çalışmada BIO-EC Laboratuvarında gerçekleştirilmiş.

Protection and Preventive activity of AC-11 after UV irradiation and anti-ageing activity on human skin explants maintained survival. STUDY 08E1576 Nutrition Act.

Bu çalışma; AC-11’in oral kullanımı ile ulaşılan doku konsantrasyonlarında, deri örneklerinde çalışılmıştır. (Çalışmada 100, 250 mg/gün oral kullanımdaki doku konsantrasyonları alınmış olsa da, bugün ACTIVAR kapsül: 350mg AC-11® içermektedir.)

Amaç: AC-11’in UV irradiasyondan koruyucu ve onarıcı etkisinin ve buna dayalı anti-aging etkisinin değerlendirilmesidir.

Sonuç:   Histolojik olarak deri morfolojisine bakıldığında AC-11’in UV uygulamasının ardından, toplam canlı kalan hücre sayısını artırdığı, Topikal uygulamaların sonuçları ile uyumlu olarak TT Dimer oluşumunu azalttığı, epidermal kalınlıkta hafif artış, artmış hücresel aktivitenin bir göstergesi olarak Ki-67 skorunun artmış olduğu görülmüştür.  


Amaç: AC-11’in UV irradiasyondan koruyucu ve onarıcı etkisi ile anti-aging ve Tip III kollajen sentezi üzerine etkisini araştırmak.

Sonuç: Tip III kollajen sentezi 11. günde en belirgin artış düzeyine ulaşmış ve kontrol grubuna göre %56 oranında fazla üretilmiştir.

Çalışma genel olarak değerlendirildiğinde;        

AC-11® uygulanan grupta epidermis kalınlığında hafifçe artış olduğu,

AC-11®in Tip Kollajen III üretiminde %56’lık anlamlı bir artış sağladığı gözlenmiştir.

Tip III kollajen üretimindeki artış, foto hasarlanmaya karşı cildin AC-11 etkisi ile verdiği cevabın göstergesidir.

Estee Laboratuvarında yapılan çalışmalarda ayrıca AC-11’in %2 kojik asitle karşılaştırıldığında, en az kojik asit kadar etkili leke açıcı aktivitesi olduğu da görülmüştür. ACTIVAR’ın formülünde bulunan Esterifiye C Vitamini de hem kollajen sentezinde yerini almakta hem de renk açıcı etkisiyle bu uygulamalara destek olmaktadır.